Comparto sciistico Příčná - Zlaté Hory

480 - 654m
Mappa
Nascondere mappa
Informazioni attualiOggi, 23:42
Oggi, 23:42
Data
-
Montagna
-
Valle
Impianti aperti

Impianti

1
1
0
0
0

Periodi di apertura Inverno

Stagione
-
Apertura
-

Piste

Principianti
0,1 km (1)
facile
nd
medio
1,3 km (1)
difficile
nd
complessivo
1,4 km

Comparto sciistico

Zlatohorsko je místem, které svou polohou, přírodou, podnebím, historií, kulturními, sportovními a společenskými aktivitami přímo zve k návštěvě. Tento kraj, jehož tvář poznamenalo zlato, kraj kde poznáme tajemství středověkých štol a hradů, hrůzy čarodějnických procesů, války evropských velmocí, přírodu doby ledové, romantiku lidových roubených domků anebo využijeme sportovní možnosti, je ideálním místem pro odpočinek jak tělesný tak duševní.

Město Zlaté Hory (do roku 1948 Zuckmantel, Cukmantl) se 4300 obyvateli leží v severovýchodní části okresu Jeseník na hranici s Polskem. Ke Zlatým Horám patří dříve samostatné obce Horní a Dolní Údolí, Ondřejovice a Rejvíz. Území o celkové rozloze 86 km2 je z větší části tvořeno Zlatohorskou hornatinou s nejvyšším vrcholem Příčnou horou (975 m n.m.). 70 % území je pokryto lesy. Samotné město (420 m. n.m.) je ze tří stran obklopeno horami a ze čtvrté sem zasahuje polská nížina.
Život ve Zlatých Horách je ovlivněn vývojem posledních let, kdy v roce 1993 byla po 30 letech ukončena hornická činnost, která zaměstnávala velkou část obyvatel. Na tradici lázeňství navazuje dětská léčebna respiračních nemocí a na turistice a rekreaci je závislá celá řada hotelů, rekreačních zařízení, restaurací a privátních ubytoven.
Zlatohorsko je významnou turistickou oblastí. Rejvíz a Horní Údolí byly vyhlášeny vesnickými památkovými zónami, centrum města městkou památkovou zónou. Návštěvníci dále mohou navštívit Hornický skanzen, poutní místo Maria Hilf, rozhlednu na Biskupské kupě, naučnou stezku na Rejvízu, hornickou naučnou stezku, speleoterapii, městské hornické muzeum a mnoho dalších turisticky zajímavých míst, která leží na označených turistických a cyklistických stezkách. Město Zlaté Hory se snaží navázat na hornickou minulost města, která sahá do počátku 13. st., kdy bylo město založeno. Konají se zde každoročně soutěže v rýžování zlata, roce 2010 proběhlo ve Zlatých Horách Mistrovství světa v rýžování zlata..

Z výše uvedeného výčtu je však zřejmé, že jde o turistické cíle a akce, které lze navštívit mimo zimní sezónu. Zimní sezóna byla poznamenána velmi malým počtem přijíždějících turistů. Z tohoto důvodu vznikl v roce 2003 záměr města Zlatých Hor zatraktivnit region také v zimní sezóně. Vznikl tak projekt lyžařského areálu na Příčné hoře. Projekt byl rozdělen do dvou etap. První etapu město Zlaté Hory zrealizovalo v letech 2006-2007. K realizaci je připravena druhá etapa, jsou vydána příslušná stavební povolení. Součástí projektu jsou další sjezdové tratě s lanovou dráhou na vrchol Příčné hory. Hlavní sjezdovka bude mít délku cca 1 350 m s převýšením 346 m.
Vlastníkem Lyžařského areálu Příčná je Město Zlaté Hory, provozovatelem pak firma Lyžařský areál Zlaté Hory – Příčná, s.r.o, jejímž jediným podílníkem je Město Zlaté Hory. Součástí Lyžařského areálu Příčná ve Zlatých Horách je sjezdová trať, 4-sedačková lanová dráha Doppelmayr, obslužné objekty A,B,C, objekt zázemí lanové dráhy, systém technického zasněžování vč. přivaděče vody, akumulační nádrže, čerpací stanice a sněžných děl, dále trafostanice, osvětlení sjezdovky, trafostanice, vodovod, kanalizace a rolba.

Lyžařský areál Příčná se nachází ve Zlatých Horách na severní patě Příčné hory (975 m.n.), 3 km od hranic s Polskou republikou a v těsné blízkosti komunikace II. třídy Jeseník-Zlaté Hory-Krnov-Opava-Ostrava. Parkování je bezplatné bezprostředně u nástupní stanice čtyřsedačkové lanové dráhy. Lanová dráha Doppelmayr je vybavena rozběhovým pásem a její přepravní kapacita je 2 400 osob/hodinu. Povrch sjezdovky je zasněžován a pravidelně upravován rolbou. Díky tomuto modernímu vybavení nemusí návštěvníci čekat v dlouhých frontách, mohou si řádně zalyžovat. Ve skiareálu je k dispozici půjčovna veškerých lyžařských potřeb a lyžařská škola firmy SUN SKI Jeseník. Pro nejmenší je připraven dětský svah u nástupní stanice s dětským vlekem. K dispozici je občerstvení a sociální zázemí v těsné blízkosti nástupní stanice lanové dráhy.

V letním období je v provozu lanová dráha, jejíž služby mohou využít turisté pěší i cyklisté. Od května 2010 byla otevřena půjčovna horských trojkolek Alfa+ (jednomístné, ale umožňující jízdu i dospělé osobě s menším dítětem) a koloběžek Kostka. Tato vozidla jsou dopravována nahoru pomocí lanové dráhy a zájemci pak mohou prožít zajímavé chvíle při sjíždění sjezdovky či přilehlých komunikací. Na koloběžkách lze také podniknout výlet do blízkého okolí.
Po předběžné domluvě lze pro skupinu zákazníků připravit v areálu Outdoorový den, při kterém účastníci prožijí den nevšedních zážitků (jako například slaňování, lanová houpačka a jiné lanové disciplíny, jízda na horských trojkolkách po sjezdovce či delších komunikacích mimo areál, střelba z netradičních zbraní apod.)

Zdroj : Úvodní stránka Skiareálu www.skipricna.cz/lyzovani-a-cennik

Valutazione
La mia recensione:
Valutazioni
Lotteria
EUR 100.- Gutschein
Gewinnspiel Rohner Socks
Nessuna voce trovata.
Sono state trovate %count% voci. Si prega di affinare la ricerca.
Risultati della ricerca locale (Distanza <= 25km)
Altri risultati di ricerca (Distanza > 25km)
Tutti %count% Risultati della ricerca
%name% %region%
%type% %elevation%